طراحی سایت آموزشگاه و مراکز آموزشی کرج

 1. طراحی سایت آموزشگاه
طراحی سایت آموزشگاه

ارائه خدمات طراحی سایت آموزشگاه و وب سایت مراکز آموزشی کرج . طراحی وب سایت خود را به ما بسپارید.

با پیشرفت تکنولوژی و فن آوری های جدید، نیاز انسان ها برای استفاده از راههای جدید ارتباطی روز به روز بیشتر شد.بسیاری از مشاغل برای دستیابی به اهدافشان استفاده های مختلفی از اینترنت می کنند.در این بین نیاز به استفاده از اینترنت و طراحی سایت برای موسسات آموزشی و آموزشگاهی بیشتر از صنوف دیگر احساس می شود.

در طراحی سایت آموزشی باید بتوان ارتباط درست بین متقاضیان آموزش و موسسات آموزشی برقرار کرد. یعنی بهتر است در چیدمان خدمات توجه بیشتری را داشته باشیم تا در دسترس کلیه کاربران سایت به راحتی قرار بگیرد. 

ارائه آموزش و محتویات آموزشی در هر جا و زمان و مکانی برای استفاده کنندگان از آن بسیار مهم بوده است. مخصوصا که این اطلاعات گرانبها به صورت آنلاین ارائه گردد. در حال حاضر موسسات آموزشی بسیار زیادی در کرج در حال فعالیت می باشند که رقابت آنها نه تنها بر سر جذب بیشتر و ارائه سرویس های بهتر به دانشجویان می باشد , بلکه به ارائه سرویس های بهتر در فضای مجازی و وب سایت خودشان می اندیشند.

با نداشتن یک وب سایت آموزشی تنها بسیاری از بازار هدف و مخاطبان خود را از دست نداده اید بلکه رقبای خود را نیز خوشحال نموده اید و فرصت را برای آنها فراهم آورده اید.

برگزاری کلاسها به صورت آنلاین و کاملا مجازی از بزرگترین اهداف راه اندازی چنین وب سایتی توسط شما می تواند باشد چرا که امروزه طرفداران خاص خودش را نیز دارد. نداشتن وقت کافی یا دور بودن از موسسه آموزشی می تواند از مهمترین دلایل برگزاری کلاسها به صورت آنلاین باشد.

همکاران و مشاوران ما در طراحی سایت آذرخش آماده ارائه همه گونه مشاوره در این زمینه به شما هستند تا با خیال آسوده اقدام به سفارش چنین وب سایتی نمایید. مدیر این مجموعه و بسیاری از طراحان ما، سالها تجربه تدریس در دانشگاه ها و موسسات آموزشی معتبر را دارند و کاملا با نیاز شما مدیر محترم آشنایی کامل را دارند.

ویژگی های طراحی سایت آموزشی

خصوصیات طراحی سایت آموزشی - طراحی سایت آذرخش

در موفقیت طراحی سایت آموزشی ویژگی های زیادی مطرح است. سایت های آموزشی طراحی شده با توجه به نوع مصرف و کاربردی که دارند و هدفی که برای آن طراحی شده اند ویژگی های خاص خود را دارند. ما اینجا به تعدادی از آنها اشاره می کنیم :

ریسپانسیو بودن در طراحی سایت آموزشی 

با گسترده و فراگیر شدن استفاده از تلفن های همراه هوشمند و تبلت ها برای وب گردی و گشت وگذار در فضای مجازی، ریسپانسیو و واکنش گرا بودن یکی از ملزومات سایت های امروزی می باشد. حدود 50 درصد از کاربران از موبایل و تبلت برای مشاهده سایت ها استفاده می کنند و در صورتی که قالب سایت شما نمایش درستی در موبایل و تبلت نداشته باشد کاربران بسیاری را از دست خواهید داد . از طرف دیگر درصد زیادی از مخاطبان سایت های آموزشی را جوانان و نوجوانان تشکیل می دهند که این دسته از مخاطبین برای مشاهده سایت استفاده بیشتری از موبایل و تبلت دارند.

انعطاف پذیری در طراحی سایت آموزشی 

سایت های آموزشی و آموزشگاهی باید به نحوی طراحی و پیاده سازی شوند که کاملاً با نیاز کاربر متناسب بوده و بسته به هدفی که برای آن طراحی شده اند پاسخگوی تمامی نیازهای کاربر باشند. از طرف دیگر سایت های آموزشی باید این ویژگی را هم داشته باشد که بسته به نیازهای آینده مجموعه ، امکان اضافه شدن قسمت های جدید به راحتی فراهم باشد. به عنوان مثال اضافه کردن زبان جدید به سایت یا امکانات دیگر.

اهداف و مأموریت خود را مشخص کنید 

وب سایت های آموزشی مانند دیگر وب سایت ها هستند با کمی انتظارات متفاوت. در ابتدا قبل از انتخاب قالب سایت، باید دقیقاً اهداف و مأموریت خود را مشخص کنید. برای مثال اگر قصد ارائه مطالب آموزشی برای کودکان 9 ساله را دارید باید ظاهر سایت و چینش آن به شکلی باشد که هم برای کودکان و هم والدینشان خوشایند و کاربردی باشد. یا اگر قصد ارائه خدمات آموزشی برای مقاطع تحصیلی بالا را دارید باید سایتتان تخصصی تر و با ظاهری حرفه ای تر طراحی شود.

تمرکز اصلی سایت بر ارائه اطلاعات باشد

سایت های آموزشی باید تا جایی که میتوانند در زمینه های مرتبط با فیلد کاریشان اطلاعات ارائه کنند تا بتوانند افرادی که در اینترنت به دنبال اطلاعات مشابه هستند را جذب کرده و به عنوان کاربر دائمی خود نگه دارند.

بعضی از مؤسسات آموزشی مثلا دانشگاه ها ممکن است چندین دانشکده داشته باشند که تمام این دانشکده ها باید به صورت دسته بندی شده و با دسترسی راحت در وب سایت در اختیار کاربران قرار بگیرند.  تمام دانشجویان و کاربران باید بتوانند به راحتی در سایت به دانشکده های مختلف رفته و به دنبال اطلاعات مورد نظر خود بگردند.همه اینها به این معنی است که در سایت های آموزشی بیشتر از طراحی و ظاهر باید به محتوا توجه کنید. همچنین میتوانیید بخشی را در سایت به مطالب و فرم های قابل دانلود اختصاص دهید.

لزوم استفاده از رنگ های مناسب برای وب سایت های آموزشی 

رنگ های مورد نظر برای وب سایتتان را با دقت انتخاب کنید. دقت کنید که این رنگ ها باید در تناسب با لوگوی آموزشگاه و همچنین بروشورها و پوسترهای آموزشگاه باشد تا حس یکپارچگی ایجاد نماید.
به طور کلی در سایت های آموزشی باید به سمت رنگ های خنثی و تأییدی بروید مانند سبز، قهوه ای، آبی و سفید. این رنگ ها ناخودآگاه حس جدیت، تکامل، قدرت و اعتماد را انتقال میدهند. افراد نیاز دارند که به شما و خدماتتان اعتماد کنند و روانشناسی رنگ ها در این مورد میتواند به شما کمک کند تا این حس را در کاربر ایجاد نمایید.

استفاده از انواع عناصر تصویری 

 سعی کنید با اضافه کردن تصاویر و ویدئوهایی، کیفیت خدمات خود را بیشتر به کاربران معرفی نمایید. برای مثال، اگر آموزشگاه رانندگی دارید، میتوانید ویدئوهایی از نحوه آموزش را در وب سایت قرار دهید. همچنین تصاویری از امکانات موجود در آموزشگاه و کلاس ها ارائه کنید تا کاربر به یک تصویر ذهنی از کلاس ها و امکانات آن برسد. حتی میتوانید از اجزاء تعاملی مثل چت آنلاین برای پاسخگویی به سؤالات کاربران و راهنمایی آن ها استفاده کنید. هدف ایجاد حس مهم بودن در کاربر و جلب اعتماد او می باشد که با به کارگیری این عناصر دسترسی به این هدف آسان تر میشود.

امکانات طراحی سایت آموزشی 

امکانات طراحی سایت آموزشی- طراحی سایت آذرخش

 • تاریخچه و معرفی مرکز آموزشی

 • اخبار مرکز آموزشی و سایر اخبار مرتبط

 • دوره های آموزشی در حال برگزاری و دوره های آموزشی آتی

 • شرایط و نحوه ثبت نام متقاضیان آموزش

 • برنامه زمان بندی کلاس ها

 • ثبت نام آنلاین در دوره های آموزشی

 • معرفی کتاب ها و جزوات آموزشی

 • فروش کتاب ها و جزوات و سایر وسائل کمک آموزشی

 • صدور کارنامه و اعلام نتایج

 • دانلود جزوات اساتید، نمونه سؤالات و ...

 • تصاویر و ویدیوهای آموزشی

 • گالری تصاویر از آموزشگاه و فعالیتهای آن

 • درج نظرات راجع به آموزشگاه و دوره های آموزشی

 • خبرنامه ایمیلی و پیامکی برای کاربران

 • امکان گفتگوی زنده با پشتیبان آموزشی

 • معرفی اساتید و مربیان به صورت گرافیکی

 • انجمن گفتگو

 • ربات تلگرام با امکان درج محتوای سایت در کانال تلگرام به صورت اتوماتیک

 • برگزاری نظرسنجی های آنلاین

 • منطبق بر اصول سئو سایت

طراحی سایت آموزشی برای چه مراکزی انجام می شود؟ 

چه مراکزی طراحی سایت آموزشی لازم دارند- طراحی سایت آذرخش

 1.  طراحی سایت مدارس

 2. طراحی سایت آموزشگاه زبان

 3. طراحی سایت آموزشگاه هنری

 4.  طراحی سایت آموزشگاه فنی

 5.  طراحی سایت آموزشگاه ورزشی

 6.  طراحی سایت مهدکودک

 7.  طراحی سایت تدریس خصوصی

مطلب پیشنهادی : طراحی سایت شرکتی