افزایش رتبه سایت در گوگل -19 تکنیک برتر

  1. افزایش رتبه گوگل
افزایش رتبه گوگل

کسب صفحه اول در نتایج و ارتقای رنک گوگل و افزایش رتبه وب سایت در جستجوهای کاربران را با تیم حرفه ای طراحی سایت آذرخش تجربه کنید.

افزایش رتبه سایت در گوگل دارای روش های زیادی است و هر متخصص سئو سایت سعی می کند که با استفاده از این روش ها، رتبه خود را در گوگل افزایش دهد.

موتور جستجو گوگل در واقع از متد های مختلفی برای تعیین اینکه کدام سایت ها در صفحه اول نشان داده شوند، استفاده می کنند. فرمول اصلی یک راز است که هیچ کسی از آن اطلاع ندارد اما روش هایی برای افزایش رتبه سایت در گوگل وجود دارد که با رعایت آن ها می توان سایت خود را در صفحه اول قرار داد. همه این تکنیک ها زیر مجموعه ای از اصول سئو می باشند.

 

تکنیک های افزایش رتبه سایت در گوگل

روش های افزایش رنک سایت در گوگل- طراحی سایت آذرخش

1. تولید محتوای ارگانیک و مرتبط

تولید محتوا ارگانیک، امروزه بیشتر از هر چیزی در بهینه سازی سایت تاثیر دارند. گوگل به سایت هایی که از محتوای ناب و غیر کپی استفاده می کند، بیشتر بها و امتیاز می دهد و آن هایی را که محتوای دیگر سایت را کپی کرده، نه تنها جریمه می کند بلکه ممکن است لیست نتایج گوگل هم حذف نماید.

همچنین مساله دیگر که باید رعایت کرد، قرار دادن محتوای با کیفیت و مرتبط با موضوع اصلی سایت است. برای مثال اگر سایت شما در مورد سئو است، قرار دادن محتوای در خصوص خرید بلیط نه تنها باعث خدشه دار شدن هویت اصلی سایتتان می شود، بلکه کاربران وب سایت شما را به دلیل تولید محتوای نامرتبط سریعا ترک خواهند کرد و که این ترک سریع، تاثیر منفی در افزایش رتبه سایت در گوگل خواهد داشت. کاربران به وب سایت هایی که مقالات با محتوای مرتبط و با کیفیت قرار می دهند، بیشتر جذب می شوند.

 پس صرفاً تولید محتوا کافی نیست. بلکه شما باید بتوانید محتوایی تولید کنید که اصطلاحاً 10 برابر بهتر از محتوای رقبا باشد. برای تولید محتوا تیم طراحی سایت آذرخش در کنار شماست.

2. به روزرسانی محتوا به صورت مدام و با برنامه ریزی

به روزرسانی محتوا بر اساس برنامه ریزی و به صورت مداوم، نه تنها می تواند باعث جذب کاربران بیشتری هرروز به سایت شما شود بلکه از نظر سئو اهمیت فراوانی دارد و گوگل به این سایت ها که همیشه در حال تغییر و به روز کردن مطالب خود هستند اهمیت ویژه ای می دهد.

3. متا تگ ها

در هر صفحه قسمتی وجود دارد به نام تگ <head> که متا تگ ها درآن قرار می گیرند. هر صفحه برای خود متاتگ منحصر به فردی دارد و باید با بقیه متفاوت باشد.

متا تگ title یا عنوان و متا تگ توضیحات، دوتا از مهمترین متا تگ ها در افزایش رتبه سایت در گوگل می باشند. حتما در متاتگ ها کلمات کلیدی اصلی را به کار ببرید.

4. چگالی کلمات کلیدی

چگالی کلمات کلیدی در افزایش رتبه سایت در گوگل خیلی مهم است. اصولا حداقل کلمات محتوا باید 500 وحداکثر 1500 کلمه باشد زیرا کمتر از 500 کلمه را گوگل ممکن است ایندکس نکند و بیشتر از آن را کاربر نخواند و وب سایت را ترک نماید. اما مساله مهم، چگالی کلمات کلیدی است. کلمات نه باید خیلی کم باشد که گوگل تقریبا اصلا متوجه وجود آن نشود و نه باید اینقدر زیاد باشد که فکر کند شما قصد دورزدن آن را دارید. بهتر است که این چگالی نسبت به کل تعداد کلمات بین 2 تا 5 درصد باشد.

5. توجه به لینک ها

لینک ها یکی از مهمترین عامل ها برای ارتباط بین صفحات و سایت ها می باشند. لینک های داخلی بین صفحات که با استفاده از انکر تکست انجام می شود، باعث ارتباط بین صفحات داخلی و سریع ایندکس شدن صفحات می شود.

لینک های خارجی یعنی اینکه آن ها محتوای سایت شما را مناسب دیده اند و به نوعی تاییدیه سایت شما به عنوان یک سایت با کیفیت می باشند. لینک های خارجی بیشتر از داخلی ها در افزایش رتبه سایت در گوگل اثرگذار هستند.

برای این کار هم مجموعه آذرخش در کنار شماست و با ارائه خدمات مشاوره لینک سازی به ارتقای رتبه سایت شما کمک می کند.

6. شبکه های اجتماعی و فعالیت در آن ها

شبکه های اجتماعی امروزه بیشتر از همه برای ارتباط بین افراد استفاده می شود. کاربران اگر محتوای صفحه ای را مناسب ببینند، آن را در شبکه های خود برای دوستانشان به اشتراک می گذارند و از این رو این مساله می تواند باعث ورودی بیشتر به سایت شما شود.

مهمترین عاملی که باعث می شود کاربران سایت شما را در شبکه های اجتماعی خودشان به اشتراک بگذراند، مطالب ارگانیک شما می باشد. پس خیلی مهم است که در پایین هر مطلب دکمه اشتراک گذاری انواع شبکه ها قرار دهید. هر لینک ورودی از شبکه ها و فروم ها تاثیر به مراتب بیشتر در افزایش رتبه سایت در گوگل خواهد داشت. همچنین توصیه می شود که برای سایت خود در هر یک از شبکه های اجتماعی یک صفحه اختصاصی تولید کرده و در آن فعالیت کنید و مطالب خود را به اشتراک بگذارید.

7. تگ Alt عکس

این تگ شاید تاثیر مستقیمی در بهبود رتبه سایت در گوگل نداشته باشد، اما بعضی مواقع عکس ها به خوبی آپلود نمی شوند. زمانی که عکس ها در هنگام بارگذاری سایت، نشان داده نشوند، جمله داخل این تگ نشان داده خواهد شد. هر عکسی باید تگ alt مخصوص به خود را داشته باشد و همچنین بهتر است که از کلمه کلیدی اصلی سایت نیز در این تگ استفاده شود. البته در جستجوی عکس گوگل، معیار جستجو و نشان دادن عکس ها، این تگ می باشد.

8. استفاده از نقشه سایت

نقشه سایت راهنمای گوگل برای پیمایش راحت تر و سریع تر در سایت است. با ایجاد هر صفحه جدید، لینک آن در نقشه سایت قرار می گیرد و گوگل سریعا متوجه این موضوع می شود و آن را ایندکس می کند. نقشه سایت یکی از عوامل مهم در افزایش رتبه سایت در گوگل است.

9. سرعت سایت

یکی از عوامل مهم در افزایش رتبه سایت در گوگل، سرعت سایت و بارگذاری صفحات آن است. هر چه سرعت سایت بیشتر باشد، علاوه براینکه تاثیر مثبتی می تواند در سئو سایت شما داشته باشد، باعث جذب کاربران می شود. در واقع اگر سرعت بارگذاری سایتی بیش از 2 ثانیه باشد، کاربران آن را ترک خواهند کرد. همانطور که می دانید صبر کاربران امروزه خیلی کمتر از گذشته است و اگر شما تمامی نکات را به خوبی رعایت کرده باشید اما سرعت بارگذاری کم باشد، در واقع می توان گفت که سایت شما هیچ ارزشی ندارد و نمی تواند کاربری را به سمت خود جذب کند.

10. بهینه سازی عکس ها

اندازه عکس می تواند تاثیر زیادی در افزایش یا کاهش سرعت بارگذاری سایت داشته باشد. همچنین فرمتی که برای آن ها استفاده می شود خیلی مهم است، زیرا ممکن است بعضی اوقات، تعدادی از فرمت ها بخوبی پشتیبانی نشوند و تاثیر منفی برروی کیفیت عکس ها بگذارد. هرچه اندازه عکس ها کمتر باشد و از فرمت مناسبی استفاده شود، افزایش رتبه سایت در گوگل سریعتر انجام می شود.

11. وضعیت سئو سایت خود را آنالیز کنید.

وضعیت سئو را آنالیز کردن- طراحی سایت آذرخش

پیش از آن که به افزایش رتبه گوگل فکر کنید، لازم است سایت خود را از لحاظ فاکتورهای مختلفی که بر سئو موثر هستند، تجزیه و تحلیل کنید. ممکن است یک یا چند مشکل فنی کوچک، مانع از اثرگذاری تمام اقدامات دیگر شما برای رسیدن به رتبه های بالای گوگل شود. در صورت تمایل می توانید از خدمات آنالیز سئو مجموعه آذرخش استفاده کنید. ما این کار را با دقت برای شما انجام می دهیم و گزارش کاملی از وضعیت سئوی سایت شما ارائه می دهیم. در صورت وجود هر گونه اشکال، راه حل های رفع آن را نیز توضیح خواهیم داد.

12.رقبای خود را در گوگل آنالیز کنید.

تمام نتایج صفحه اول گوگل برای کلمه کلیدی مورد نظر را با دقت بررسی کنید. چون شما قرار است با آن ها رقابت کنید و برای موفقیت در این رقابت، لازم است محتوایی تولید کنید که 10 برابر بهتر از محتوای آنها باشد. بررسی کنید که این سایت ها برای قرار گرفتن در رتبه های بالای گوگل، از چه تیترهایی استفاده کرده اند؟ چه نوع محتواهایی تولید کرده اند؟ سرعت سایت آن ها چطور است؟ وضعیت مشارکت کاربران در بخش کامنت ها و اشتراک گذاری صفحات آن ها چطور است و...

13. هدف جستجوی کاربر را درک کنید.

مفهوم هدف جستجوی کاربر (Search Intent یا User Intent) بسیار مهم است. لطفاً آن را جدی بگیرید! گوگل تلاش می کند به خوبی درک کند که منظور و مقصود هر کاربر از جستجوی یک کلید واژه چیست و بر اساس آن نتایجی را به او نمایش دهد که بهتر از سایت های دیگر بتوانند هدف کاربر از جستجو را تأمین کنند و به سوال او پاسخ دهند.

14. کلمات کلیدی با هدف جستجوی مشترک را پیدا کنید.

کاربران مختلف، برای هدف و منظور یکسان، از کلمات کلیدی متفاوتی استفاده می کنند. مثلاً ممکن است یک کاربر عبارت «قیمت بلیط هواپیمای ترکیه» را سرچ کند و یک کاربر دیگر دقیقاً با همان هدف جستجو، عبارتی مثل «بلیط هواپیما به ترکیه چند است» را سرچ کند. شما باید کلیدواژه هایی که هدف جستجوی مشابه دارند را پیدا کنید و آن ها را در یک گروه قرار دهید. برای این کار می توانید از خدمات تحقیق کلمات کلیدی مجموعه آذرخش استفاده کنید. ما با استفاده از قوی ترین و دقیق ترین ابزارهای کیورد ریسرچ، کلمات کلیدی مرتبط به موضوع مورد نظر شما را استخراج کرده و به شما ارائه می دهیم.

15. محتوای خود را مطابق اصول سئو بهینه سازی کنید.

رعایت اصول سئو در تولید محتوا بسیار مهم است. متن با کیفیتی که به خوبی فرمت بندی نشود، تجربه کاربری خوبی برای مخاطب ایجاد نمی کند و به همین دلیل گوگل تمایلی برای نمایش آن در رتبه های بالای نتایج جستجو ندارد.

16. تجربه کاربری سایت را بهینه سازی کنید.

اگر می خواهید بالاترین رتبه های گوگل را به دست آورید، باید سلیقه شخصی خودتان را کنار بگذارید و طراحی سایت و محتوای آن را مطابق نیازهای کاربران آماده کنید. سعی کنید همه چیز به سادگی در دسترس و خوانا باشد. سرعت سایت تا حداکثر ممکن افزایش یابد. سایت شما باید در تمام دستگاه ها مثل موبایل و تبلت و لپ تاپ و... به خوبی نمایش داده شود.

17. داده های محتوا را نشانه گذاری کنید.

با استفاده از ابزار استاندارد Schema.org محتوای خود را ساختاردهی کنید تا گوگل درک بهتری از دیتاهای موجود در محتوا داشته باشد. همچنین این ابزار می تواند نحوه نمایش محتوای سایت شما در نتایج جستجو را تغییر دهد و باعث افزایش نرخ کلیک سایت شما شود. افزایش نرخ کلیک هم باعث افزایش رتبه در گوگل خواهد شد.

18. اگر https ندارید، همین الان تهیه کنید!

چندین سال است که امنیت سایت ها و استفاده از پروتکل https یکی از فاکتورهای موثر بر رتبه بندی سایت ها توسط گوگل است. پس اگر هنوز از پروتکل نا امن http استفاده می کنید، در اولین فرصت آن را تغییر دهید تا بتوانید رتبه خود را در گوگل ارتقا دهید.

19. صبور باشید.

بهبود رنکینگ سایت در گوگل، فرایندی زمان بر است و اقدامات زیادی را می طلبد. صبور باشید و مخاطبان و رقبای خود را همیشه تحت نظر داشته باشید. هر روز برای بهتر شدن تلاش کنید تا هر روز رتبه های بهتری کسب کنید.

 

نقش سئو سایت در افزایش رتبه در گوگل و بهبود کسب و کار

نقش سئو در رتبه سایت و بهبود کسب و کار - طراحی سایت آذرخش

سئو سایت و بهینه سازی سایت برای هر کسب و کاری بسیار مهم و ضروری می‌باشد. در نتیجه باید مدیران و نویسندگان آن سایت در کنار شرکت ارائه دهنده خدمات سئو (متخصص سئو) فاکتورهای بسیاری را رعایت کنند تا بتوان به شکل اصولی و سازماندهی شده و بر اساس استانداردهای جهانی، سایت را در نتایج و جستجوی گوگل بهینه سازی نمود و باعث افزایش رتبه سایت و کسب رتبه نخست موتور جستجویی نظیر Google شد.

بهبود سئوی یک وبسایت، کار بسیار فنی است که نیاز به دانش به ‌روز و تجربه فراوان دارد و صرفا ارتقا سایت و کسب رتبه در صفحه اول گوگل کافی نیست و باید هر روز به دنبال بهتر شدن سایت از جنبه‌های مختلف بود. این امر جدا از آنکه به بالا بردن رتبه در گوگل کمک بسیاری می‌کند، می‌تواند روی افزایش رونق کاری شما و همینطور حفظ رتبه سایت تاثیر مثبت بگذارد. ولی فراموش نکنید که به همین دلیل، رقبا هم همچون شما در تلاش برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل و کسب لینک های برتر در آن، تلاش پایان ناپذیری را صورت می‌دهند.

قانون طلایی

 ارزیابی کنید، یادبگیرید، تنظیم و سپس تکرار کنید.
هیچ استراتژی مهمتر از این در سئو وجود ندارد و اغلب وب سایت ها را نیز شامل می گردد. این استراتژی در سئو به عنوان یک قانون طلایی شناخته می شود و در صورت دنبال کردن آن نتایج ارزنده ای به دست خواهید آورد. داده های کافی از عملکرد وب سایت به دست بیاورید، یادبگیرید که چرا این استراتژی ها خوب یا بد هستند، تغییرات لازم را در استراتژی ها اعمال نموده و سپس این فرایند را تکرار نمایید. جدا از اینکه از چه تکنیک هایی استفاده می نمایید، هر چقدر بیشتر دست به این کار بزنید، بیشتر به هدف خود نزدیک می شوید.

این مطلب با توجه به رویکرد خود نسبتا کامل است. با استفاده از استراتژی ها و نکات مطرح شده در این پست قادر هستید که سئو یک وب سایت را با قدرت بسیار آغاز کنید.

جهت دریافت مشاوره و ثبت سفارش می توانید از طریق راههای ارتباطی صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.