قیمت طراحی سایت چگونه محاسبه می شود؟ جدول هزینه طراحی سایت
  • 1397/11/28

قیمت طراحی سایت چگونه محاسبه می شود؟ جدول هزینه طراحی سایت

قیمت طراحی سایت اختصاصی

مسلما اگر شما قصد داشته باشید تا یک طراحی سایت کاملا اختصاصی داشته باشید هزینه شما به نسبت نیاز هایی که دارید محاسبه می شود. در طراحی سایت اختصاصی اولین چالش طراحی یک قالب سایت حرفه ای بر اساس سلیقه و نیاز های مشتری می باشد. به طور کلی طراحی سایت اختصاصی زمان بسیار زیادی میطلبد تا سایت مشتری آماده شود.اما مواردی که در هزینه طراحی سایت اختصاصی دخیل می باشند در زیر لیست می شود.

محاسبه هزینه قالب اختصاصی

قالب سایت یا همان پوسته دارای یک سری ویژگی ها است. مثلا قالب باید حتما ریسپانسیو یا واکنشگرا طراحی شود. در تمام دستگاه ها اعم از تبلت، موبایل و لپ تاپ و ... به درستی نمایش داده شود. قالب سایت باید به طور بهینه برای موتورهای جستجو کد زده شود. تمام این موارد در هزینه قالب تاثیر گذار است. ضمن اینکه مهمترین عامل در طراحی قالب میزان پیچیدگی پیاده سازی قالب و همچنین تعداد صفحات یک سایت می باشد

هزینه کد نویسی سمت سرور

چالش دوم برای محاسبه هزینه زمانی شروع می شود که بحث امکانات سیستم مطرح می شود. مثلا یک مشتری می خواهد امکاناتی نظیر ثبت نام کاربر، تایید ایمیل کاربر، تایید شماره تلفن، ثبت سفارش، صدور فاکتور، پرداخت آنلاین و ... داشته باشد. مسلما پیاده سازی مواردی که بر اساس سلیقه و نیاز مشتری است، امری زمان بر و پر هزینه برای یک شرکت طراحی سایت می باشد.

نتیجه گیری: هزینه طراحی سایت اختصاصی باید حتما بر اساس نیازهای مشتری محاسبه شود.

قیمت طراحی سایت با وردپرس

هزینه طراحی سایت با با وردپرس به مراتب خیلی کمتر از بقیه حالت ها است. علت آن این است سیستم وردپرس ماژولار است. مزیت آن این است راه اندازی یک سایت با وردپرس در کمتر از 1 ساعت می تواند انجام شود. این روش از طراحی سایت مزایا و معایب خود را به همراه دارد. مزیت آن سرعت راه اندازی، پلاگین های متعدد، قالب های گوناگون با سلیقه های مختلف می باشد. اما یکی از معایب آن پیچیدگی کنترل پنل کاربری آن است. وجود گزینه های اضافی و متعدد باعث گیج شدن کاربر می شود.معمولا شروع قیمت های طراحی سایت وردپرسی از 200 هزار تومان شروع میشود تا 16 میلیون تومان. 

شاید برایتان جالب باشد که این اختلاف قیمت مگر ممکن است؟ در جواب باید بگوییم بله. 

علت بازه ی قیمتی بسیار بالا طراحی سایت های وردپرسی در چیست؟

اولین دلیل این است که افرادی هستند که هیچ دانش فنی در زمینه طراحی سایت ندارند. این افراد با دیدن چند فیلم آموزشی، خرید هاست و دامنه می توانند سایت وردپرسی خود را راه اندازی کنند. 

دلیل دوم کیفیت کار طراح سایت است. مسلما یک فرد یا مجموعه ای که بالغ بر 5 سال فعالیت میکند  با کسی که تازه شروع به فعالیت کرده فرق میکند